1 Ekim 2019

Ayşenur Yazıcı Güneş Kremi

1 Ekim 2019
Herkese merhaba .bir süre önce intstagram adresimden (@gulumseyuzumeblog) Ayşenur Yazıcı'nın piyasaya kendi ismiyle, bakım  ürünleri sunduğundan bahsetmiştim. Araya giren ameliyatım ,
yaz tatili vb. durumlar sebebi ile bu ürünlerin detaylarını sizlerle paylaşamadım .

Artık her bir ürünü hakkında ayrı ayrı fikir sahibi olduğuma göre bunları sizlere aktarma zamanı geldi.  
Ayşenur hanım ile bir kaç kez bire bir sohbet etme şansını yakalamış bir insan olarak söyleyebilirim ki ,
göründüğünden daha bakımlı ve güzel bir kadın. Üstelik çokta açık sözlü ,sözünün eri biri .
Bu bakımlı kadının güzellikle ilgili tavsiyelerine uymamak hiçte akıllıca olmaz değil mi? 
Peki bu güzel kadının arkasında durduğu bir marka nasıl olur sizce ?

Ben deneyimlerimi artıları ve eksileriyle sizlere aktaracağım. 
İlk ele almak istediğim ürünü 
Ayşenur Yazıcı spf 50 güneş kremi 
ayşenur yazıcı ürünleri yorumları
Belirtmeden geçemeyeceğim önemli bir konu ise , Ayşenur Yazıcı kozmetiklerin den 
yaptığınız her alışverişiniz böyle güzel el emeği keseler içinde geliyor. 
Köy kadınlarına özel yaptırılan ve böylece gelir elde etmelerine yönelik çok güzel düşünülmüş bir fikir. 
Ben bu keseyi kullanmaya kıyamıyorum .Sizce de çok güzel değil mi?
ayşenur yazıcı güneş kremi
Spf 50 güneş kremi 30 ml sağlam ve pompalı plastik  bir şişeye sahip. Pompa başlığı sayesinde yeteri kadar ürün parmak uçlarınıza geliyor. Açıldıktan sonra 36 ay gibi çok uzun kullanım süresi var. 
ayşenur yazıcı kozmetikleri
Hayvanlar üzerinde test edilmediğini belirtmek isterim. Veganlar gönül rahatlığıyla kullanabileceği gibi , tüm cilt tiplerine uygun olduğunu belirtmek isterim. İçindekiler bölümün ekliyorum ki rahatla içeriğe göz atabilesiniz. 
Güneş kreminde Amerikan cilt kanseri vakfının onayladığı güvenli filtreler kullanılmış.
ayşenur yazıcı kozmetik ürünleri kullananlar
Kullanımı  bir fındık büyüklüğündeki ürünü tüm yüzünüze ve boynumuza yedirmemiz öneriliyor.
İçindeki yoğun aloe vera suyu ile cildi nemlendirirken güneşin  UVB ışınlarından korur. B3 vitamini (niacinamide)ve E vitamini ile cilt tonunu eşitlemeye ,ince çizgileri azaltmaya,solgun yüzeyi iyileştirmeye ve gözeneklerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Makyaj bazı olarak kullanılabilir.  Bu şekilde oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. 

Kullanımı tüm güneş kremlerinde olduğu gibi ,güneşe çıkmadan 20 dakika önce uygulanır. Güneş ışınlarının dik olduğu 11:00  ile 16 :00 saat dilimleri arasında iki saatte bir uygulamanın tekrarlanması öneriliyor.
Terleme ve suyla temas sonrası uygulama tekrarlanması gerektiği belirtiliyor. 
Buraya kadar her şey normal bir çok ürünü zaten bu şekilde kullanıyoruz. 
ayşenur yazıcı spf 50 güneş kremi
Şimdi gelelim benim deneyimlerime :)
Fotoğraftan da anlaşıldığı gibi tam olarak kremi  yedirmedim ki rahatla görebilesiniz. 
Krem oldukça kalın yapıda bir güneş kremi ,biraz daha kolay sürülmesini tercih ederdim. Yüzüme sürdüğümde ki o beyazlığı ne yazık ki yok edemedim. Nemlendiriciyle denedim ,tek başına denedim olmadı benim cildim tam olarak kremi yok etmedi. Beyaz ince bir tabaka gözle görülür bir şekilde belliydi. Takdir edersiniz ki bu şekilde günlük olarak kullanamadım.Ayrıca kalın yapısı dolayısıyla benim yüzümü oldukça terletti. Böylece ürün daha çabuk yüzümden ayrıldı.

 Makyaj bazı olarak sevdiğimi söyleyebilirim. Üzerine kullandığım ürünler sayesinde rengi kamufle ettim ve makyajımı oldukça iyi tuttu. 

Yaz tatilimde ,iki ay boyunca büyük çoğunluk bu kremi kullandım .
Özellikle belirtmeliyim ki beyaz tenli biriyim.
 Direkt hiç bir zaman güneş altında yatıp bronzlaşamam. Tatilimin ilk iki haftası muhakkak kendimi kuvvetli güneş kremleri ile korurum. Hem kızarmamak ,acımamak ,lekelenmemek için cildimi yavaş yavaş bronzluğa alıştırırım.
Bu güneş kremi plajda beni çok iyi korudu. Yüzümde hiç bir şekilde kızarıklık olmadan evime dönebiliyordum. Var olan cilt lekelerim dışında yeni lekeye sahip olmadım. Olan lekelerimin ise renklerinde koyulaşma veya büyüme gözlemlemedim. Tekrar belirtmek isterim ki ,talimatlara aynen uyarak kullandım. Deniz veya havuz öncesi ve sonrası muhakkak yeniledim. 
Yüzümün şemsiye altında olduğu zamanlarda dahi ,kremsiz olmasına hiç izin vermedim. 
Beyazlık beni kumsalda hiç rahatsız etmedi:) 

Genel olarak ele alırsak emilmemesi dışında korumasından memnun kaldığım bir ürün oldu. 
Temiz içerikli oluşu ve arkasında güvenilir bir isim olması oldukça güzel 
Sizlerde merak edip incelemek isterseniz .
Ayşenur yazıcı bakım ürünlerine www.ayşenuryazicishop.com adresine bakabilirsiniz. "Ayşenur Yazıcı Güneş Kremi " için 10 yorum:

 1. El emeği keseye bayıldımmmmmm :)

  YanıtlaSil
 2. El emeği kese fikrini alkışlıyorum; ne kadar güzel bir düşünce! Kremin aktif içerikleri çinko oksit ve titanyum oksit olduğu için beyaz kalması oldukça normal. Çünkü gördüğüm kadarıyla silikon da pek kullanılmamış. İçeriğini oldukça beğendim, bence plaj için süper bir ürün. Yalnız, açıldıktan sonra 36 ay, ve fındık büyüklüğü kısmına takıldım. Bildiğim kadarıyla güneş filtreleri açıldıktan 1 yıl sonra etkilerini yitiriyorlar; ben olsam 12 aydan sonra kullanmazdım :) Bir de, kullanılması önerilen miktar, işaret parmağının ilk boğumundan ucuna kadar sürdüğünde oluşan miktar diye belirtiliyor çoğu yerde. Aklında olsun :) Tanıttığın için çok teşekkürler, sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. El emeği kese fikri çok güzel düşünülmüş. Evet içine baktığımız zaman neden beyaz kalıntı o kadar kolay dağılmadığını anlıyoruz. Plajda kullanmak istememin bir diğer nedeni zor yedirilen ürünlerle vakit kaybedecek kadar sabırlı bir insan değilim.Güneş ürünlerinin filtre koruyucularının bir yıl sonra etkilerini yitirdiğine dair bilgileri bende internette araştırma yaparken denk gelmiştim. Bu 36 ay olayına muhakkak mantıklı bir cevap vardır. Çünkü Ayşenur yazıcı bunu çok iyi bilirken neden böyle bir ürüne imzasını atsın.
   Yalnız kendimin yılladır tecrübelerine dayanarak söyleyebilirim ki ,bu bir pazarlama yöntemi :) Zira kendim asla güneş kremlerimi atmam ve gayette güzel korunurum . Yani beyaz tenli biri olarak korumasa ben hemen anlarım :)) Bilgiler için teşekkürler:)

   Sil
 3. Ben de nemlendirici ile karıştırınca kullanabildim günlük olarak. Ve evet çok iyi koruyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Koruması çok başarılı sevdim o yönünü :)

   Sil
 4. Böyle kalın yapılı güneş kremlerini plajda kullanmayı seviyorum. Bembeyaz hayalet bir suratım oluyor ama sonuçta denize ve güneşe rağmen lekesiz bir ciltle dönüyorum tatilden :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de plaja saklıyorum canım çok sabırlı bir insan değilim sanırım . Çok zaman alan ürünleri plajda kullanıyorum.

   Sil
 5. Otacı ürünleri piyasada kabul görmüş kaliteli ürünler

  YanıtlaSil
 6. Merhaba. Nasılsınız ? Yeni blogları dolaşırken sizi keşfettim ve takibe aldım.Oldukça ilgi çekici bir bloğunuz var.Zaman ayırmak isterseniz,sizi de beklerim.Sağlıcakla Kalın.

  https://dizifilmkitaptavsiye.blogspot.com/

  YanıtlaSil