20 Kasım 2014

UV IŞINLARI İLE ULTRA YATAK TEMİZLİĞİ !

20 Kasım 2014
Herkese merhaba ; yoğun geçen bir hafta sonundan sonra ancak gelecek olan hafta sonuna  doğru kendimi toparlamaya başlayan ben başımdan geçen deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya devam ediyorum :)) 

Geçtiğimiz cumartesi ilginç bir deneyim daha yaşadım. Gittiğim Fidan Başaran etkinliğinde bizlere hediye edilen ULTRA TEMİZLİK firmasına ait yatak temizleme kuponunu kullandım.Aldığım randevu sonucu ,Tayhan bey'inde yakın ilgisi ile cumartesi günü arkadaşların gelmesi konusunda sözleştik.
Düşünüyorum da biz kadınlar bahar geldiğinde temizliğe kalkışıp evimizin dip köşe temizlerken ve hatta badana yaptırıp ,halılarımızı yıkayarak yaza hazırlanırız ,peki hangimizin aklına yatağımızı temizlettirmek gelir. Bu kadar önem taşıyan bir konuda toplum olarak ne kadar yabancıyız öyle değil mi? Çocuklarımızın daha sağlıklı yataklarda yatması ,astım vb. gibi hastalıklardan korunması için sadece ev temizliği yeterli değil bunu iyice öğrendik sanırım. Evet hanımlar bundan sonra yılda iki kez koltuklarımıza ,halılarımıza vb. verdiğimiz özenimizi lütfen yataklarımızın temizliği içinde verelim.Ultra Temizlik firması her eve ulaşıp hizmetlerini sağlayabilmek için uygun fiyatlarıyla bir telefon uzağınızda ,aynı zamanda sadece yatak temizlemeyle sınırlı kalmayan Ultra Temizlik firması  sizlere halı yıkama ,koltuk yıkama gibi hizmetlerde sunuyor.

 Alman teknolojisi kullanarak dünyada ve türkiye'e bir ilk olan kimyasal madde kullanmadan bakterilerin % 99,997 uv ışınları ile öldüren  yatak temizleme işlemini yakından gözlemlemiş oldum. Öncelikle kafamdaki bir çok soruya yanıt buldum .Hep beraber gelin göz atalım.

 *UV ışınları ile yatak temizleme nedir ?
*Yatak temizletmeye gerek varmıdır ? 
     *Yatak temizletme işlemi ne kadar sürer ?Öncelikle uv ışınları ile yatak temizleme işlemi nasıl gerçekleşiyor ,bu na bir göz atalım .
 Hayatımızın üçte biri yatakta geçiyor. Bizler yatağımızın üstünü elektrik süpürgesi ile süpürüp birde temiz çarşaf serdikmi ooohh yatağımız misler gibi tertemiz oldu sanıyoruz değil mi ? Maalesef öyle değilmiş .

* Benimde bu hafta öğrendiğim kadarıyla bizler gün içinde vücudumuzdan 10000 kadar ölü deri dökmekteyiz ve bunun bir çoğunu uyku esnasında yataklarımıza döküyormuşuz .
* Her evde muhakkak olan akarların pek çok türü varmış , ancak alerjik hastalıklar açısından en önemli olan ev  akarlarıymış.
* Ev akarları insan derisi, saç döküntüleri ve kepekle beslenirler. Kene ve örümceklerle aynı ailedendirler. 
Bir dişi akar, 300 yumurta bırakır. Çok soğuk, nemi az, aydınlık ve iyi havalandırılan yerler akarların çoğalabilmeleri için uygun değildir.
 Ama kafam iyice karışmıştı ,iyide çarşaf seriyoruz altında yatak koruyucusu oluyor peki bu akarlar  nasıl oluşuyor? 

 Biz istediğimiz kadar yatağımıza çarşaf sersekte ,koruyucu kullansakta yatağımızın sadece lekelenmesini engelleyebilirmişiz ,yatak içine giren akarları engelleyemezmişiz.
Peki bu soruna çare yok mu ? Tabiiki var .Evinizin ortamında sadece 15 dakikada yatağınızdaki tüm akarlardan , bakterilerden ,mikroplardan kurtulabiliyorsunuz.


        
 Alman markası yüksek teknoloji mobil dezenfeksiyon ünitesi ile yatağımızın üzerinde süpürme hareketi gibi her köşesine ulaşılıyor. Mobil dezenfeksiyon ünitesi uv ışınları sayesinde yüksek frekanslı titreşimler oluşturup yatağın içindeki kir parçacıklarını gevşeterek vakuma hazır hale getiriyor.

 Toz haline gelen bakteriler yüksek vakumla yatağın içinden çekiliyor. Resimde gördüğünüz yatağınızın üzerindeki toz falan değil ,yatağınızın içindeki sağlığa zararlı olan maytlar ve bakteriler.
Bu aşamadan sonra yataktan topladıkları kalıntılardan hijyen testi yapılıyor. Benim hijyen testimde tehlikeli çıktı .Benim evimde kedilerim olduğu için sanırım daha ileri boyutta mayklar var .Aslında olması gereken bu çubuktaki gibi ama böyle temiz çıkan yatak bulmakta zor sonuçta yaşanan ortamda ve yatılan yatakta mayk olması gayet olağan bir şey sadece bunu engellemenin yollarını bulmak gerekiyor.Bunun içinde yatağınızı yılda iki kez ve ihtiyaç halinde daha sık bir şekilde temizletmek.


Hijyen testi bittikten sonra büyük bir torba takılıp elektrik süpürgesi gibi yatakta gezdirilerek tüm yatak uv ışınları ile temizleniyor.


Son aşamada ise yatağın hijyenini sağlamak için potema hijyen spreyi sıkıldı. Bu sprey en az 3 ay yatağımda ev tozu akarlarının (mite-mayt) üremelerini önleyecekmiş.Akar dışkılarının içerdiği alerjenleri nötralize edecek ve akar alerjisinden bu süre içinde koruyacak.Bakteri küf,mantar kötü koku ( sigara,idrar vb.) 
Çok güzel kokan yoğun portakal kokulu bu spreyi isterseniz işleminiz bittikten sonra sizde ultra temizlik ekibinden temin edip yatağınızın hijyen süresini 6 aya çıkarabilirsiniz . 

Düşünüyorum da biz kadınlar bahar geldiğinde temizliğe kalkışıp evimizin dip köşe temizlerken ve hatta badana yaptırıp ,halılarımızı yıkaırarak yaza hazırlanırız ,peki hangimizin aklına yatağımızı temizlettirmek gelir. Bu kadar önem taşıyan bir konuda toplum olarak ne kadar yabancıyız öyle değil mi? Çocuklarımızın daha sağlıklı yataklarda yatması ,astım vb. gibi hastalıklardan korunması için sadece ev temizliği yeterli değil bunu iyice öğrendik sanırım. Evet hanımlar bundan sonra yılda iki kez koltuklarımıza ,halılarımıza vb. verdiğimiz özenimizi lütfen yataklarımızın temizliği içinde verelim.Ultra Temizlik firması her eve ulaşıp hizmetlerini sağlayabilmek için uygun fiyatlarıyla bir telefon uzağınızda ,aynı zamanda sadece yatak temizlemeyle sınırlı kalmayan Ultra Temizlik firması  sizlere halı yıkama ,koltuk yıkama gibi hizmetlerde sunuyor.Sevgiler...

Tel : 0212 475 88 99
Cep Tel : 0545 885 85 77 


"UV IŞINLARI İLE ULTRA YATAK TEMİZLİĞİ !" için 5 yorum:

 1. süper bir yazı olmuş...
  mis gibi yatağınızın keyfini çıkarın
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol ablacığım ,çok öenmli bir konuymuş hep atladığımız gözümle görmesem önemini bu kadar anlayamazdım.

   Sil
 2. u have a lovely blog sweets. I am following you hope you will follow me back preferably via GFC :) Thanks

  Shumaila Jaffer
  Beauty Redefined
  Follow me :
  Facebook | Bloglovin | Twitter

  | GooglePlus | Instagram | Google Friends Connect | GooglePlus  YanıtlaSil
 3. Bu konuyu çoook uzun zaman önce yaklaşık ikibuçuk üç sene önce okumuştum ama bir türlü bir firma çağırmak nasip olmadı ücretleri ne kadar bilgi verebilirmisin..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fiyatlar çok uygun canım, bir yatağı 117 tl gibi bir rakam yıkıyorlar .Üç yatak yıkattırırsan 149 tl ,internet sitelerinde daha ayrıntılı bilgi bulabilirsin hatta cep telefonundan arayıp Taylan beyden detaylı bilgi alabilirsin. Düşünsene yılda iki kez yıkattırsak o ücret aylara bölsen devede kulak gibi kalacak.Umarım faydalanırsın.

   Sil