12 Ekim 2018

Salted Caramel Far Paleti

12 Ekim 2018Herkese merhaba ,bugün sizlere bahsetmek istediğim ürün watsons mağazalarında ve online internet sitesinde satılan 
I Heart Makeup Salted Caramel far paleti ,itiraf etmeliyim ki benim öncelikle çikolata şeklindeki ambalajları dikkatimi çekti.
 Sonuçta herkes böyle değişik bir far paletine sahip olmak ister. 

Salted Caramel Far Paleti
 Benim aldığım dönemlerde yalnızca dört adet çeşit bulunuyordu ve ben bunların arasından
 salted caramel far paletini kendime daha yakın hissettim ve onu satın aldım.  Her ne kadar İngiliz markası olsa da ,bir çok üründe olduğu gibi üretim Çin'de yapılıyor belirtmek isterim . 
Dış ambalajını atmış olduğum için içindekiler yazısı da paylaşamıyorum mazur görün. 

 Far paletini ilk açtığımız da  şeffaf  ve üzerinde isimlerin yazılı olduğu bir koruyucu çıkıyor. Böylelikle farların isimlerini öğrenmiş oluyoruz. 


I Heart Makeup Salted Caramel 
 İlk baktığınızda sizce de çok güzel renkler değil mi ?  Salted caramel far paletinde 16 adet renk mevcut , kimisi kendiliğinden pigmentli olsa da kimini baz ile ancak ortaya çıkarabiliyorum. Bana göre bu far paleti içinde iki çeşit far yapısını barındırıyor. 
22 g ağırlığa sahip olan bir far  paleti ,ben aslında bu paleti itiraf etmeliyim ki tek bir renk için satın aldım. O renkte ilk gözüme çarpan crunch  ( ışltılı mavi ) bu ismi ben taktım :) onun için aldım. Aşağıda daha detaylı anlatacağım. 
Öncelikle şunu belirteyim fotoğraflarda far bazı kullanmadım. Renklerin kendi doğal halleri ama sizde bilirsiniz ki el üzerinde durduğu gibi bazı renkler göz kapağında  o kadar pigmentli durmuyor :(
Bu far paletinde kahve tonları oldukça fazla ,bu yüzden kahvenin bir çok çeşidini anlatmaya çalışacağım.


İlk üst  sırayı  soldan  başlıyorum anlatmaya  ,ilk sırada 5 adet renk mevcut  . 
Bunların üçü mat , ikisi ışıltılı 😃
 • Delicious : Bu renk mat yapıda bir kemik rengi ,açık krem yani nasıl değerlendirirseniz. Pigmenti biraz az yani takdir edersiniz ki sadece göz kapağı nötrlemeye yarıyor. Fotoğrafta da üst üste uyguladım ,rengi daha iyi anlamanız için ,göz kapağını güzel bir zemin oluşturduğunu düşünüyorum.  
 • Tempt : Oldukça pigmentli siyah ve kahvelik içeren bu renk  asla bir faz bazına ihtiyaç duymuyor. Bu rengin yoğun ve koyu renk olması sebebiyle kullanımı biraz zor.  Zor dediğim mat yapıda ama ışıltılı olması sebebiyle ,açık renk kadar sür çık bir renk değil . Daha fazla özen istiyor uygularken. Kalıcılığı çok yüksek ben uzun saatler gözümden kıpırdamadığına şahit oldum.  Tabii bunun göz kapaklarınızın yağlılık durumuna göre değişiklik göstereceğini düşünüyorum.
 • Heavenly :Bu pembe mat ve soluk bir renk ,palette en az renk veren bu renk :( Fotoğrafta bile anlaşılsın diye çok fazla üstünden geçtim. Ben bunu da göz kapaklarımın rengini eşitlemek için kullanıyorum. Yani çok fazla makyaj yapmak istemediğim ama canlı ve doğal durmak istediğim zamanlarda kullanıyorum. Zaten çok fazla pigmenti olmadığı için yardımcı renk olarak kullanılamıyor.
 • Drizzle : Geldik paletin en güzel renklerinden biri olan sütlü kahve tonundaki farına ,bu rengi oldukça çok seviyorum. Tek başına da kullanılıyor ve ya gölgeleme yapmamada yarıyor. Mat bir yapısı var. Severek kullanıyorum bu rengi ,fotoğrafta adını yanlış yazmışım kusura bakmayın .
 • Enjoy :  Bu renkte koyu kahve tonunda ama yaldızlı ,ışıltılı bir renk  içinde yanar döner pembelik bordoluk barındıryor.  Koyu olması sebebi ile diğer renklere nazaran baz kullanmadan kendini belli eden ve daha fazla göz kapağında kalmayı başaran bir renk.  
İkinci sırayı yine soldan başlıyorum anlatmaya  , bu sırada 6 adet renk mevcut . 
Bu renklerden 4 yaldızlı ,parıltılı ,ikisi mat 😃


 • Choc :  Yine güzel bir kahve tonu ama ışıltılı ,sürüldüğü zaman ışıltıları oldukça belli oluyor.  Koyu bir kahve değil aslında ,fotoğrafta biraz koyu çıkmış .
 • Cake : İşte paletin en gereksiz rengi tebeşir gibi bir pembe ,aslında renk güzel ilk sürüşte tebeşir tozu gibi tozutuyor ama biraz yedirince toz dağılıp altından pembe ve lila arası yaldızlar çıkıyor. Gözüme daha hiç süremedim veya onu kullanacak bir ortam olmadı ama elimde denerken içim ısındı bu renge  :) ama yine de kullanılmayacak tek renk varsa bu renktir.
Cake renginin tozunu attırdıktan sonra ki görünümü :)
 • Perfect :Bu toprak rengi de yine göz kapağında tek başına kullanılacak kadar güzel bir renktir. Ben bugünkü makyajım da bunu kullandım sadece ve üzerine eyeliner uyguladım. Oldukça sade göze batmayan ,doğal  bir makyaj elde ettim. Sevdiğim renkler arasında :) 
 • Crunch : İşte ilk dikkatimi çeken renk bu oldu aslında palette ,neden derseniz hepsinden farklı da ondan :) Yanar ,döner  ve yaldızlı bir mavi aslında daha bir kaç defa kullandım ama olsun bu paleti almama sadece bu renk sebep oldu. Kalıcılığı iyi uzun saatler kalıyor.
 • Sweet : Hani günlük kullanmak için turuncu bir renk ararsınız ya çok göze batmayan ✌Mat yapıda ışıltısı olmayan  İşte sizin aradığınız o turuncu bu renk olabilir söyleyeyim :) Son günlerde bununla tek başına makyaj yapar oldum. Kalıcılık ta çok başarılı benden söylemesi :)))
 • Fudge : Bakır renkte alev alev yanan bir renk ,tam düğüne giderken sürülecek renk :)


Son sıraya geldiğimizde yine 5 adet far mevcut ,bunların da biri mat diğer dört farı yaldızlı ,yanar döner yani bunu nasıl tarif edeceğimi bilemedim. Işıltılı ama içinde öyle iri simler yok ,siz anladınız artık onu :) Fotoğraflarda da yansıtmaya çalıştım.
 • Salted :  Çok seviyorum bu rengi kahve ,bronz arası bir renk .Yaldızlı ve alev alev yanıyor ama çok ta güzel duruyor. Kalıcılığı daha yumuşak yapıda olduğu için oldukça güzel ,bu kadar yaldızlı olmasına  rağmen göze sürüldüğü zaman daha naturel duruyor.
 • Candy : İşte yine göz kapağında nötrlemek için kullanacağınız açık bir kahve  ,pigmentini ben çok beğenmedim o yüzden günlük tek başına kullanılacaklar arasında değerlendiriyorum.
 • Caramel : Pigmenti yüksek bir karamel rengi ,çok başarılı far bazına asla ihtiyaç duyulmayan ve kendini çok güzel belli eden ama çiğ durmayan bir renk ✌ Seviyorum bu rengi de hatta düğüne giderken kullandım.
 • Spoon : Buda oldukça parıltılı bir bakır rengi ,metalik renklerden hoşlananların kullanabileceği bir renk ✌ Bu renklerin pigmenti çok iyi baz kullanmaya hiç gerek yok .
 • Yum ! Son renk  ışıltılı bir krem rengi, bunu kaş altı ve göz pınarları için kullanıyorum. Öyle hoş bir rengi var ki ,isteyen yüzüne aydınlatıcı bile yapabilir. 

Benim renklerin sonuna kadar kullanacağım bir palet ,aldığıma pişman olmadım ve severek kullanıyorum Tabii ki bir çok palette olduğu gibi fırça ile kullanımda tozutma yapıyor. İçinden kendi aplikatörü çıkıyor ama ben kullanmıyorum. 

.Biraz uzun bir yazı oldu ama size ayrıntılı bir şekilde anlatmak istedim. 
Canınızı sıktıysam kusura bakmayın .Dediğim gibi bu far paletlerinin farklı  çeşitleri ve renkleri de mevcut .Artık bundan sonra takdir sizin :) 
Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Kendinize iyi bakın ,sevgiler...
"Salted Caramel Far Paleti " için 34 yorum:

 1. benimde severek kullandığım bir palet . bu ayrıntılı yazı için çok teşekkürler canım :)

  not : bir aralık görüşelim ....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim canım :) Ya evet bir ara görüşelim .

   Sil
 2. Revolution ve I Heart Makeup paletleri ben de çok seviyorum, bu palet de epey gözüme takılmıştı. Bence de renkleri çok güzel. Güle güle kullan, sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Ben bu paletin renklerini kendime daha yakın hissettim .Zaten ambalajının güzelliği tartışılmaz . Sevgiler...

   Sil
 3. Güzel bir palet, dış görünüşü de öyle :) Spoon rengi hoşuma giden bir renk oldu :) Güle güle kullan canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Spoon renk gerçekten bomba :) Palet güzel evet seviyorum bende ,teşekkür ederim canım :)

   Sil
 4. spoon rengine bayıldım ben de, ambalajı da çok güzel . yeter artık güzel ambalajlı ürünler yapmasınlar hepsini almak istiyorum ben:(

  YanıtlaSil
 5. çok pigmentli değil bu paletler ama renkler güzel hatta son çıkanlar yapı olarak daha iyi sanki bence.. güle güle kullan canım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim severek kullanıyorum. Evet bazı renkler ne yazık ki pigmentli değil ,yenilerine hiç göz atmadım. Bir sonraki sefer onlara göz atayım .Sevgiler...

   Sil
 6. Yasemin'cim çok güzel ve detaylı anlatmışsın. Benim gözüm bu sene hep kırmızılarda kızıllarda o yüzden hiç dikkat etmemişim fakat harika renkler var. Güle güle kullan canım😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım ,dilim döndüğünde bilgilendirmek istedim. Her dönem insanların zevkleri değişiyor . Bu paletin içindeki renkleri ben her daim kullanırım diye almıştım. Öpüyorum seni ,sevgiler...

   Sil
 7. Sweet ne güzelmiş öyle.
  Gerçekten iyi renkler var.
  Cake için yazdığın yoruma çok güldüm 😂
  Keyifle kullan canım 😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahah teşekkür ederim canım :) Renklerin hepsi ayrı ayrı güzel ama cake için çok karar veremedim demek ki :) Yakından gösteririm o rengi :)

   Sil
 8. Mavi de cidden güzelmiş :)

  YanıtlaSil
 9. Özellikle indirimli fiyatıyla almasan olmaz ürünlerden birisi...

  YanıtlaSil
 10. renkler çok güzel nedense benimde ilk dikkatimi çeken mavi oldu. Güzel günlerde kullan canım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En farklı renk o olduğu için ,ilk dikkat çeken o oluyor. Teşekkür ederim .

   Sil
 11. Kapagi da tam yemelik 😊

  YanıtlaSil
 12. Caramel rengine bayıldım :)!!!

  YanıtlaSil
 13. Hem dışı hem de içi çok güzel :)

  YanıtlaSil
 14. Renkler güzelmiş, ambalaj daha da güzel =)

  YanıtlaSil
 15. Salted caramel far paleti'nin renkleri harika,tam benlik. Ambalajı ye beni der gibi :)

  YanıtlaSil
 16. Çok teşekkür ederim. Severek kullanıyorum evet :)

  YanıtlaSil
 17. Salted Caramel far paletini çok beğendim. İlk açtığımızda renklerin isimlerini gösteren bir şeffaf koruyucu olması gayet güzel.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Salted caramel far paletini bende çok beğeniyorum. Evet o şekilde isimlerini öğrenmiş oluyoruz.

   Sil
 18. salted caramel far paletin kutusunun çikolata görünümü de çok güzel.

  YanıtlaSil