3 Nisan 2015

Ana Sayfa » , » Being Invisible with Rexona!

Being Invisible with Rexona!

3 Nisan 2015


Eğri oturup doğru konuşalım... Deodorant hepimizin vazgeçilmezi. Deodorant icat edilmeden önce insanlar ne yapıyormuş merak ediyorum cidden, hayat kesinlikle daha zormuş :) Ben kışın stick şeklinde olan, yazın ise sprey şeklinde olan deodorantlarım olmadan yaşayamam. Şimdiye kadar birçok marka da denedim. Kimi koltuk altımda kuruluk yaptı, derim pul pul döküldü, kimi hiç etki etmedi, kimi ise giysilerimi mahvetti.


Siyah giysilerimin koltuk altlarının rengi deodorantın içindeki kimyasallar sebebiyle beyaza döndü. Beyaz tişörtlerim, gömleklerim ise hep sarardı. İşin kötü yanı yıkayınca da düzelmedi. Birçok sevdiğim giysiyi bu şekilde çöp etmişken invisible black/white deodorantlar girdi hayatımıza ve sonunda kocaman bir "Oh be!" diyebildik. Rexona'nın Invisible serisi de bu alanda hem kadına hem erkeğe yöenelik çeşitleri ve güzel kokusuyla piyasaya iddialı bir giriş yaptı.


Rakipleri yok mu? Evet var. Ama bunun için de Rexona'nın stratejisi var. Eğer perakende sektöründen biraz anlıyorsanız görsel koordinasyonun satışa olan etkisini bilirsiniz. Ben daha önce Inditex'te mağaza müdürlüğü yaptığım için bu alanda oldukça deneyimliyim. Satmayan bir ürünü, müşterinin göz hizasına yerleştirdiğiniz anda o ürünün satılma ihtimalini beşe katlarsınız. Rexona da bunu bildiği için bu tarz kozmetik ve hijyenik ürün satan mağazalarda kendisini görsel algımızın en güçlü olduğu noktalara yerleştirmeyi hedeflemiş.


Rakipleri ortadan kaldırmak ve satışları artırmak için daha iyi bir aksiyon düşünemiyorum! Rexona bu alanda daha üstün bir ürünle girmiş ve piyasaya beyaz kıyafetlerde sarı lekelere karşı daha etkili bir deodorant çıkarmış. Bence güzel kokusu ve tasarımıyla ekstra tercih sebebi olabilir.


Ben açıkçası satış stratejilerini takdir ettim ve sırf bunun için bile Rexona kullanmaya devam edebilirim. Siz de kesinlikle bir şans verip denemelisiniz... ;)


Bu içerik http://lunaparkqueen.blogspot.com.tr/ tarafından hazırlanmıştır.

Bir boomads advertorial içeriğidir.


"Being Invisible with Rexona!" için 25 yorum:

 1. Hiç deodorant kullanmam ama nedense her alışverişimde Rexona alırım:) benimki de farklı bir huy sanırım:) Evim kullanmadığım stick ve deodorantlarla dolup taşıyor:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O çok kötü bir huy bendede var .Kullanmadığım ürünleri doldururum eve :(

   Sil
 2. Çok beğendim bende, ilk fırsatta alıp deneyeceğim!

  YanıtlaSil
 3. Rexona denemek şart oldu artık...))

  YanıtlaSil
 4. Rexona denemek şart oldu artık...))

  YanıtlaSil
 5. Bende stick kullanıyorum ama kıyafetlerim mahvoldu,bu ayki alış verişimde rexona alıcam mutlaka.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunu dene o zaman kıyafetleri kurtarırsın en azından ...

   Sil
 6. Ben farklı bir ürün kullanıyorum ama bu deodaranlardan en kısa zamanda oğlum için alacağım.

  YanıtlaSil
 7. Güzel güvenilir bir marka....

  YanıtlaSil
 8. Fazla bir tıkın zararı olmaz bence...))

  YanıtlaSil
 9. ben bayıldım. çokta memnun kaldım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Denenmesi gerek diyorsun yani,herkese duyurulur. Teşekkürler canım...

   Sil
 10. denemek gerek ;)

  YanıtlaSil
 11. Kokulara tahammül edemiyorum ben de deodorant kullanmıyorum. Stıck olanlarını tercih ediyorum...

  YanıtlaSil
 12. Bence denemeli, güzel bir deodorant .

  YanıtlaSil