14 Aralık 2020

Yves Rocher Lavanta Böğürtlen Vücut Sütü

14 Aralık 2020

 Uzun bir süredir kullandığım yves rocher lavanta böğürtlen vücut sütü hakkında görüşlerimi belirtmek istiyorum. Mis gibi bir kokusu var  . İlk kokusu zaten cezbediyor insanı ,kimine göre ağır gelebilir ama ben yoğun kokuları seviyorum .

yves rocher lavanta böğürtlen vücut sütü
İçinde lavanta ,böğürtlen ve coco (hindistan cevizi ) bulunuyor. Bana göre uyumu oldukça güzel olmuş.
200 ml ,geri dönüşümlü ve yeniden geri dönüşüme uygun sert plastik bir ambalaja sahiptir.  
Eskisinden % 25 daha az plastik içeriyor. 390 ml büyük boy bir boyutu daha var.
Yağlı bir his bırakmadığı gibi ,güzel bir ferahlıkta veriyor.  Organik karite yağı ile zenginleştirilmiş formülü ve % 96 dan fazla doğal içeriğe sahip. Paraben ve mineral yağ içermiyor. İçinde bulunan lavanta yağı ise ,yazın toplanan çiçeklerin su buharında damıtılması ile ediliyor. 
Dermatolojik olarak test edilmiş .
Oldukça ince ve akışkan bir yapısı var. Kolay sürülüyor ve çabuk emiliyor . Sürdüğüm anda bir serinlik ve ferahlık hissi veriyor. Bu his uzun süre gidiyor. Yalnız nemlendirme konusunda her ne kadar ilk sürdüğümde performansı yeterli gelse de ,çabuk etkisini kaybettiğini düşünüyorum. Kuru ciltliler bence bu durumdan çok hoşlanmaz. Yaz için daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum. 
Bu vücut sütünü bana arkadaşım hüzün sarısı blog sahibi Nihal hediye etmişti.
 Sırf kokularının güzelliğinden  dolayı diğer çeşitlerini de almayı düşünüyorum. "Yves Rocher Lavanta Böğürtlen Vücut Sütü " için 5 yorum:

 1. Ah Yves Rocher,in en sevdiğim kokusu Vanilla Bourbone bunu da merak ettim :)

  YanıtlaSil
 2. Güzel bir ürüne benziyor ama anladığım kadarı ile kışın ve çok kuru ciltlere yeterli gelmeyecek mevsim geçişlerinde kullanılabilir. Yves lavanta vücut sütü teşekkür ederiz bu güzel tanıtım için.

  YanıtlaSil
 3. Merak ettim, güzele benziyor. :)

  YanıtlaSil
 4. lavanta böğürtlen miii oleeey alırım tenks yuuu :)

  YanıtlaSil
 5. Hemen gidip koklayasım geldi :)Mutlaka bakacağım bir ürün bu, hem bu hemde diğer kokular.. Ayrıca çabuk emilmesi çok iyi, benim gibi tez canlı biri için birebir :)

  YanıtlaSil