18 Temmuz 2017

Pastel Day Long Lipcolor 20-22-29

18 Temmuz 2017

Elimde bulunan Pastel Daylong Lipcolor serisinden artık bir yazı yazma vakti gelmişti.

 Hiç tartışmasız ki  mat rujlar arasında açık ara en favori seri Pastel  mat rujlar dır. Her geçen gün yeni bir renk eklenmesi ile en favori rujlar arasında olan bu serinin benim elimde bulunan 20-22-29 renklerinden sizlere bahsetmek istiyorum. Sırayla gidersek en üstten başlayalım.

Pastel Day Long 20 numara bu ruj nude kahve tonlarında,içinde pembelik barındıran çok sevimli bir renk ,yalnız ben sürdükten bir müddet sonra rengi gittikçe koyulaşıp tam bir kahve tonunu alıyor. Rengi bende orta derece kalıcılık sağlıyor. Day long serisinin renklerine göre kalıcılık dereceleri de değişiyor. Şu yaz günlerinde en sık kullandığım renk bu oldu. Bronz tenimde tahminimin de ötesinde çok güzel bir duruş sergiliyor. 


Pastel Day Long 22 numara koyu bir mürdüm rengi .Dişleri olduğundan daha beyaz gösterebilme özelliğine sahip:) İlerleyen saatlerde dudak çizgilerini belli etmeye başlıyor. Yalnız içlerine dolup çirkin bir görüntü oluşturmuyor. Bu rengi sürerken oldukça dikkat etmek gerekiyor. En ufak bir yanlış düzeltmeye çalışırken daha çok bulaşmaya sebep olabiliyor. 

Pastel Day Long 29 numara soğuk alt tonlu bir pembe  ,bu rujda benim dudağımda değişime uğrayıp ilerleyen saatlerde lila rengine bürünüyor. Serinin en zor bulduğum rengi bu oldu.Bana çok yakışacağını düşünmesem de bu kadar ulaşılmaz olması oldukça ilgimi çekmişti. Satın aldıktan sonra aslında almasam da olurmuş dediğim bir renk oldu. Aslında ambalajında gördüğüm renkle aynı tonda kalsaydı belki daha çok sevebilirdim. Sanırım bu renk esmerlere  daha çok yakışıyor. 
Bu rujların ortak özelliği bir şeyler yemediğiniz ,içmediğiniz sürece çok sorun çıkartmıyor. Kalıcılıkları gözlemlediğim kadarı ile rengine göre değişiyor.Bir çok arkadaşımın saatlerce dudağından kıpırdamasına rağmen bende o performansı göstermiyor. Hayatımın mat rujları diyemem ama yinede renklerine karşı kayıtsız kalamıyorum. Ambalajları oldukça sağlam,sade ve şık bir tasarıma sahip .Dudaklarımın çok kuru olmaması sebebi ile çok fazla kurutma yaşamıyorum. Altına asla nemlendirici bir ürün kullanmıyorum .O şekilde denediğimde dayanıklıkları daha çok düştü.
 Ben yaz kış ayrımı yapmadan tüm renklerini her mevsimde kullanıyorum . Normalde 25 tl'ye yakın bir fiyatta satılan bu rujlar ,indirim zamanları denk gelinirse  oldukça uygun fiyatlara sahip olunabiliyor. Elimde daha bu seriye ait renk mevcut ama yazı uzun olacak diye onları farklı bir yazıda paylaşmayı uygun buldum. 
Pastel rujlara Gratis mağazaları ve bir çok kozmetik mağazasından ulaşabilirsiniz. Sevgiler...


"Pastel Day Long Lipcolor 20-22-29" için 19 yorum:

 1. 20 ve 29 numaralı rujların rengi çok güzelmiş :) Mutlulukla kullanın, çok sevgiler :)

  YanıtlaSil
 2. Bende severek kullanıyorum :D Fakat yazın gitmiyor sanki dudaklarımı güneş çok kurutuyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazın güneş altında evet biraz ağır gelebiliyor.

   Sil
 3. en sevdiğim mat rujlardan bunlar güle güle kullan..

  YanıtlaSil
 4. Pastel DayLong serisinin hepsi olmasa bir çok rengi var ve severek kullanıyorum. 20 numara efsane oldu ama ona yakın olan 15 benim efsanem oldu:)
  Buradaki 22 numara da tam benlik bir renk:)

  YanıtlaSil
 5. He bu arada sana her renk yakışıyor:)

  YanıtlaSil
 6. 29 numaraya bayılıyorum, alacağım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende güzel durmadı ,sevdiysen rengini al dene .

   Sil
 7. çok seviyorum pastel'in glosslarını:)

  YanıtlaSil
 8. Güzel renkleri varmış bence...

  YanıtlaSil
 9. 20 numaranın rengi çok hoş:)

  YanıtlaSil
 10. Pastel 29 numaralı mat ruj rengini çok sevdim. Pastel rujlar daha kalıcı olsa çok iyi olacak. Pastel'de beğendiğim renk olursa alıp, kullanıyorum. Tercihim genellikle kalıcı likit rujlardan yana. Sağlıkla iyi günlerde kullan canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pastel day long likit mat rujlar oldukça güzel .Teşekkür ederim canım

   Sil